monori bor
Bár az elmúlt napokban és ma is elég hűvös volt az időjárás, de az előjelzés szerint a következő napokra viszonylag magasabb hőmérsékletet jósolnak. Reméljük a hétvégén is folytatódni fog, de egy kis havazásnak már igazán örülnénk.Nem kizárólag, hogy itt Monoron is vágynánk egy ki téli hangulatra és tájra, hanem nagyon kellene a csapadék is.
Egyébként a szalonnák, sonkák pácléből már a füstre kerültek, szombati kínálatunkban már az eddigi választék mellett ezek a finomságok is elérhetők lesznek.
Sokan kérdeztétek lehet-e vásárolni a disznóságokból, hát most végre lehet! Szombaton (15-én) 10-16 óráig füstölt kolbász, szalámi és füstölt szalonna lesz kapható (lesz még más is majd később). Mellé fogunk kínálni forralt bort, teát, sétáló falatokat is!
Rendelhető menü:
- Korhelyleves és
- Bőrös malacsült hagymás törtburgonyával, párolt káposztával
A menü ára 3950 Ft/fő.
Könnyű, friss gyümölcsös vörösbor, ami a színét illeti éppen csak hogy vörös. különleges borkészítési technológiával készül, amely a szénsavas maceráció. A technológia francia eredetű, kultusz kiötlője egy neves borkereskedő volt, aki egymaga építette fel azt a marketing koncepciót, amely végül evvel a technológiával készült borok karrierjét elindította. Franciaországban november harmadik csütörtökén kezdődik az újbor kiszállítása, a bozsolé, tudatosan és jól felépített marketing kommunikáció hatására a fiatalok kedvencévé vált a bor könnyedsége, frissessége okán.
Június 26-án 16 órától a Szent Orbán tér melletti területen kóstolhatók a monori borok,
közöttük a KultPine borai is.
Hosszú idő telt el a legutóbbi Kultmozi óta, de várakozásunk nem volt hiábavaló, újra indulnak szabadtéri filmestjeink, nyit a kertmozi! Májusi filmjeinkkel szeretnénk emléket állítani a színészlegendának, aki áprilisban hagyott itt bennünket. Törőcsik Mari a Nemzet Színésze és a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, háromszoros Kossuth-, kétszeres Jászai Mari- és Balázs Béla-díjas színművésznő, érdemes és kiváló művész. A Halhatatlanok Társulatának örökös tagja. Azon kevesek egyike, akik díjat nyertek a cannes-i fesztiválon is. 2017-ben a Forbes őt választotta a 4. legbefolyásosabb magyar nőnek a kultúrában.
Emlékezzünk rá ezen az estén a közönség által favorizált filmmel. Szavazataitokat legkésőbb május 9-ig várjuk:
- Déryné – Déryné, hol van? (1975)
- Swing (2014)
- Aurora Borealis (2017)
Most, hogy végre újra fogadhatunk vendégeket - a tavalyihoz hasonlóan, a rendezvények engedélyezéséig - a'la carte módon üzemelünk hétvégenként. Reményeink szerint ezen a hétvégén már nemcsak a kertben, hanem a rendezvényteremben is lehet majd ebédelni, vacsorázni. Szeretettel invitáljuk kedves vendégeinket, hogy térjenek be hozzánk egy jót enni-inni a hétvégén: május 1-én szombaton 12.30-tól 20 óráig, 2-án vasárnap 12-20 óráig tartunk nyitva. Asztalt foglalni 04.30-ig alább regisztrálva lehet (arra a napra kiírt programra, amikor jönni szeretnének, illetve kérjük a tervezett időpontot is megadni szíveskedjenek).
SZOMBATON ELVITELRE is készítünk ételeket, részletek, rendelés itt: https://kultpince.hu/programok/etelrendeles_0501
KultTerasz - újra nyitunk!
Újra fogadunk vendégeket a hétvégén, megnyitjuk a teraszt 04.24-én, szombaton 12.00-20.00 óra között, lehet fogyasztani a helyszínen a'la carte módon és kóstolni a frissen palackozott KultPince borainkat!
Rendelhető ételek
Hidegtálak húsvétra – (minimum 5 személyes tálak rendelhetőek):
- Különleges húsvéti sonka- és sajtválogatás, kétféle salátával - 3200Ft/fő
- Hagyományos hidegtál - kaszinótojás, tormakrémes sonkatekercs, csabai karaj, kétféle salátával – 2900Ft/fő
- Választható saláták: medvehagymás tojássaláta, majonézes kukoricasaláta, franciasaláta
KultPince elviteli menü és borajánlata március 27-én!
- Tavaszi tárkonyos pulykaraguleves
- Marhapörkölt túrós galuskával
- Fokhagymás tarja sült burgonyával
- Grillezett csirkemell baconbe göngyölve, sajtmártással
Rendelés március 25-ig itt: https://kultpince.hu/programok/etelrendeles_0327