Kele pince

2020. 11. 09. 20:28:38

KultPince története ahogy Boglárka és Gábor látja

Az elnevezés egybeírt szókapcsolata tökéletesen kifejezi mindkét fogalom egyenrangúságának, illetve összetartozása hangsúlyozásának szándékát. Ez az intézmény a Strázsa Pincefaluja fejlődésének jelképévé, ősi kultúránk és korszerű szórakozási lehetőségeink összekapcsolhatóságának pozitív példájává vált; nem csupán Monoron, hanem egyre szélesebb körben is. Ennek kialakításában meghatározó szerepe van vezetőségének, Bakos Boglárka ügyvezetőnek pedig mindennapi működtetésében. Vele beszélgettünk minderről.

 

KultPince   KultPince

2020. 04. 23. 10:49:32

Kezdetek, Múzeumok éjszakája és a Strázsahegyi Pincék Fesztiválja 2010

Mit tesz a koronavírírus, most van időnk egy kicsit visszatekinteni, hogy hogyan is kezdődött a KultPince működése. Jó érzés nézni a régi képeket, újraélni az akkori jó hangulatot, az igyekezetet ahogy a segítők és támogatók együtt tudtak dolgozni, hogy legyen egy saját maguk által megálmodott Múzeumok Éjszakája rendezvény.majd néhány hét múlva a Strázsahegyi Pincék Fesztiválja.

Somogyi Márk fotóművész kiállítása.a Strázsahegyi Pincék Fesztiválja keretében 2010 május

 

Gordonkán közreműkődött Sík Dóra gordonkaművész

2020. 04. 16. 20:52:23

Egy kis visszatekintés, amikor még a KultPince a Kele János pincéje volt

 

Kele János bort kínál 

Kele pince

Vendégek: bal oldalon Magócsi Lajos ül a fűben, mellette Kiss Pál Mári nótaénekes, Kele Jánossal koccint Dr. Józsa Pál, háttérben a motoron ül Petrik Sándor, mellette áll Ifj. Magócsi Lajos, majd jobbra tőle Kiss Károly nótaénekes és Solti Károly nótaénekes, végül pedig a fűben ül Józsa Ibolya nótaénekes

Mint látható ez a pince már a régmúlt időkben is a Kultúra támogatója és helyszíne volt, Magócsi Lajos és Petrik Sándor szerzeményei is műsorra kerültek, íme egy kép a Monori Művelődési Ház egykori programjáról!

Magyarnóta est a Monori Művelődési házban