Kocsonya fűszerezése
A fokhagyma használata a jó kocsonyához elmaradhatatlan, intenzív ízt ad az ételnek. Az ízek fokozása érdekében szükséges zöldséget, fehérrépát, egész borsot, köménymagot, paprikát, paradicsomot, zellert és szükség szerint sót is a főzővízbe tenni. Mindez természetes ez ízlés és gyakorlat dolga,
A kocsonya főzése nem bonyolult, de időigényes folyamat
A kocsonya főzése lassú tűzön történik, lényegében ugyanúgy ahogy a húslevest készítjük. A habot folyamatosan le kell szedni, és a húst teljesen puhára kell főzni, úgy, hogy a hús könnyedén leváljon a csontról. Főzés több órán át zajlik, minimum 5 óra.
Amint kész, a húslevet meregetve megfelelően sűrű szűrőn keresztül kell leszűrni. Mi a húsokat külön szedjük, majd az edénybe megfelelő elosztásban, arányosan tesszük be a húst, a csülköt, a börkét, fülét és a farkát egyaránt.
A kiporciózást követően a kocsonyát hideg helyre kell tenni, ez esetünkben a fröccsterasz, mivel nem volt túl hideg, a felső ablakokat, a tetőablakot nyitottunk ki és így másnap reggelre megfelelően megdermedt a kocsonya és szállítható állapotba került.
Reméljük, hogy partnerünk vendégei, úgy mint az előző években, most is jóízűen elfogyasztották a KultPince séfje által készített házias kocsonyát.